Maricel Giacomini 15.-25.oktober

Under kan dere se alle kursene hun skal ha med detaljer. (foreløpig på engelsk) Legg merke til at hun har samme tema hver fredag , lørdag og søndag MEN med ulike innganger til temaene.

Dere kan kjøpe enkelttimer eller pakker. Sjekk at du har valgt riktig dato om du velger enkelttimer på deltager.no. Om du velger pakke 1 eller 3 blir du bedt om å skrive inn hvilke timer og dager du kommer med tilhørende dato. NB! Første time på lørdager er alltid kvinneteknikk «female flow». (Du kan kjøpe fullpakke som ikke inkluderer de timene.) PÅMELDING: deltager.no -søk opp «kurs med Maricel»

15.-17. okt.

Fredager Bevegelser til sosial dans + musikalitet/ movements to use in the dancefloor + musicality

Fredag 15. okt

  • 19:00- 20.00 improving skills through traditional tango sequences (60 min)
    challenge yourself with traditional sequences for the pista and surprise your partner. building structures and breaking structures.

  • 20:30- 21.30  musikalitet/musicality “a” (60 min)
    topics that you must know to increase your musicality. parts, phrases and rhythm. matching movements with sounds in tango music

Lørdager: feminine bevegelser + vals + milonga/feminine style + vals + milonga

Lørdag 16. okt

  • 13:00- 14.00 female style “flow” (60 min)
    improving tango skills & tips from tango salon style. body exercises to get right posture, balance and power. getting “earth” on the walking. tips for the free leg. legato and marcato movements and ornaments. pivots and giros.

  • 14:30- 15.30  vals (60 min)
    tools for dancing tango vals. elegance and tours.

Søndager Kommunikasjon i paret/ communication in the couple

Søndag 17.okt

  • 13:00 -14.30 boosting the exchange during the dance (90 min)
    exercises to increase the hearing of the partner and the music, being active and receptive, leading and following at the same time.


22-24 okt:

Fredager: movements to use in the dancefloor + musicality

Fredag 22.okt

  • 19:00 giros (60 min)
    tips to improve and create giros properly.
  • 20:30 musicality “b” (60 min)
    what – how – when. exercises to improve your interpretation. how to utilize different ways of execution, timing, and textures. links and solos.

Lørdager: feminine style + vals + milonga

Lørdag 23.okt

  • 13:00 -14.00 female style “fast” (60 min)
    getting faster and rhythmic & tips from tango milonguero style. gain more autonomy, stability and confidence. how to be more present and active using our feminine energy. tips for develop your personal style.
  • 14:30 milonga (60 min)
    traspiés and footwork. tools for getting faster and rhythmic.

Søndag: communication in the couple

Søndag 24.okt

  • 13:00 improvisation (90 min)
    exercising the creativity from tango elements. tips for increasing the sensitive while we dance.

Hva skjer neste uke?
tirsdag
  • Práctica

    tirsdag @ 17:00 - 19:00
    Jekteviken 5, 5010 Bergen, Norway

    Se flere detaljer

  • Milongueromilonga

    tirsdag @ 20:00 - 23:00
    Jekteviken 5, 5010 Bergen, Norge

    Musikk: Tradisjonell

    DJ: Jonny
    Vert: Kari-Britt

    Pris: 50/80

    Gullkortet for 2019/2020 gjelder ut 2021.

    Vis omtanke for dine dansepartnere! Noen plages eller blir til og med syke av parfyme og etterbarberingsvann. Vi henstiller sterkt om å ikke bruke dette på milonga, kurs og práctica.

    Se flere detaljer

onsdag
torsdag
søndag
  • Søndagsmilonga

    søndag @ 19:00 - 22:00
    Jekteviken, Bergen, Norge

    Musikk: Tradisjonell

    DJ:
    Vert:

    Pris: 50/80

    Gullkortet for 2019/2020 gjelder ut 2021.

    Vis omtanke for dine dansepartnere! Noen plages eller blir til og med syke av parfyme og etterbarberingsvann. Vi henstiller sterkt om å ikke bruke dette på milonga, kurs og práctica.

    Se flere detaljer